YDT PUANI İLE

HEDEFLERİNİN ÖNÜNDE ENGEL YOK!

YKS ile üniversiteye yerleşmek isteyen öğrencilerin 5 ana puan türünden (sözel, sayısal, eşit ağırlık, dil ve TYT) kendi alanlarına yönelik belirli bir puan almaları gerekmektedir. YKS sınavı 2 oturum halinde gerçekleşmektedir. 1. oturumda öğrenciler öncelikle Temel Yeterlilik Sınavı’nı (TYT)tamamlamakta. Bu sınavdan barajı geçebilen öğrenciler AYT ve YDT sınavlarına girmeye hak kazanmaktadır. Yabancı Dil Testi(YDT) yani YKS-3 dil puan türüne karşılık gelmektedir.

YDT sınavı üniversitelerin dil bölümlerine yerleşebilmek için hazırlanmış bir sınavdır. YKS sınavının 3. oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) sınavı 5 farklı dil üzerinden düzenlenmektedir. Bu diller; İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça’dan oluşmaktadır. Sınava girecek olan öğrenciler hangi dilde hazırlanacak ise o dile yönelik belirlenen konu başlıkları ve soru tiplerine çalışma sağlamalıdır.

Öncelikle sınava yönelik gramer konularını listelenip bu konular üzerine eksiklik yaşanıyorsa bunlar giderilmelidir. Gramer konularını tamamlandıktan sonra sınav soru tipleri üzerinde çalışma sağlanmaya başlanabilir. Sınava yönelik soru tiplerine hâkim olmak sınavda hem hız açısında hem de doğru cevaba ulaşma açısından önemli bir unsurdur. Soru tipi çalışmalarının hemen ardından sınava yönelik bol bol deneme çözümü ile çalışmalar sınava kadar sürdürülebilir.

Amerikan Kültür Farkıyla YDT’de Öne Geçmeye Hazırsan Başlayalım!

Kelimeyi metin içerisinde öğrenmek yerine bağlamından kopuk ezber yapan adayların YDT’de başarısız olması oldukça olasıdır.

Üniversite hedeflerini şansa bırakma; yabancı dil eğitimini alanında uzman kadromuz ve  köklü geçmişiyle başarısını kanıtlamış kurumumuzda alarak geleceğine doğru güçlü adımlarla ilerle.

İngilizce Test Teknikleri
Akademik Gramer Eğitimi
Akademik Kelime Eğitimi
Akademik Okuma Eğitimi
Çıkmış YDT Sorularının Çözümü
Özgün Deneme Sınavları

Markalar Birliği Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları olarak YDT eğitim programlarında soru türlerine göre doğru ve hızlı yaklaşımları, seçenekleri eleme yöntemlerini, paragraf çözerken dikkat edilecek noktaları, düşülmemesi gereken tuzakları öğrencilerimize aktarmakta, uzman öğretmen kadromuz ve güncel öğrenme materyallerimiz sayesinde fark yaratan başarılarımızla öğrencilerimizi hedefledikleri puanların ötesine taşıyarak başarıyı hayatlarıyla buluşturmaktayız!

Ücretsiz Yabancı Dil Seviye Tespit

Sınavına Katılmak İçin Lütfen Formu Eksiksiz Doldurun!