KÖKLÜ BİLGİ BİRİKİMİYLE

DÜNYA’NIN EN YAYGIN YABANCI DİL KURSU

Markalar Birliği Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Türkiye genelinde ve yurt dışındaki yüzlerce temsilciliğiyle, Dünya’nın en yaygın yabancı dil kursu zinciridir. Yabancı dil eğitiminde elde ettiği köklü bilgi birikimini sürekli güncelleyerek ve dünya standartlarını yakından takip ederek eşsiz kalitede hizmet vermektedir.

Konuşma odaklı İngilizce, sınav odaklı İngilizce ve dünya üzerinde yaygın konuşulan yabancı dillerin eğitiminde; uluslararası eğitim stratejilerini, modern bilimsel yöntemleri ve güncel teknolojileri kullanarak, her yıl 1.000.000’u aşkın öğrencinin eğitimini başarıyla tamamlamaktadır.

ÜST DÜZEY ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİ

Öğrenci memnuniyeti en üst seviyede olan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları 2012-R006 referans numarasıyla Avrupa Birliği tarafından akredite edilen Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (CEFR)’na dayalı Avrupa Dil Portfolyosu (The European Language Portfolio – ELP) ile eğitim vererek ülkemizdeki yabancı dil öğretimi uygulamalarını her alanda Avrupa standartlarında yaygınlaştırmış; ayrıca bu sistemi 2013-5 nolu Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı kararıyla onaylatarak ülkemize kabul ettirmiştir.

2011 yılında Avrupa Birliği Kalite Ödülü’nü; 2010-2011-2012 yıllarında, üç yıl üst üste Tüketici Kalite Ödüllerini alan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, 2010 yılında tüketici akademisi tarafından gerçekleştirilen “Markaların Tüketici Üzerindeki Etkileri” konulu araştırmada, dalında en çok hatırlanan markalar arasında yer alarak tüketici beklentilerine verdiği cevapla

“KALİTESİNE EN ÇOK GÜVENİLEN MARKA” seçilmiştir.

MARKALAR BİRLİĞİ

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları’nda benimsenen eğitim yaklaşımına göre;

Her öğrencinin farklı öğrenme biçimlerine sahip olduğu bilinerek, gerekli yönlendirme ve uygulamalar sağlanmakta; uzman öğretmenin eğitim stratejileri gerektiğinde bütün bir sınıfa, belli bir gruba veya bireysel bazda öğrencilere uygulanmaktadır.

Müfredat geniş temalar çerçevesinde oluşturulduğundan bu kapsam içerisinde öğrenciler kendi ilgi sahasını bulabilmekte ve geliştilebilmektedir. Okuma, yazma, konuşma, izleme ve dinleme her dersin doğal bölümleridir.

Düşünme, okuma ve yazma becerileri ile bağlantılı olarak sözlü iletişime yani konuşmaya açık ortam sağlanmaktadır. Dili geliştirmek için öğrencilerin gereksinim duyacakları zengin ve etkin performans ödevleri ile beş temel dil becerisinin gelişmesi sağlanmaktadır.

“Dilde Bütünlük” yöntemi ile öğrencilerin yeteneklerinin farkına varmaları desteklenmekte, öğrencilerin etkin katılımı sağlanmakta ve keyifli, sıra dışı öğrenme ortamları yaratılmaktadır.

Tüm Dünya Dilleri Bir Çatı Altında

YABANCI DİL EĞİTİMLERİ VE AKADEMİK SINAV PROGRAMLARI

Yabancı dil gelişimine yönelik tüm eğitim programlarını sizin için bir çatı altında topladık. Eskişehir’den dünyaya açılan kapıyı aralamaya hazırsanız başlayalım!

Neden Amerikan Kültür‘ü Tercih Etmelisiniz?

Kurslarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; 2011 Yılında Avrupa Birliği Kalite Ödülü’nü, 2010-2011 (2 Ödül)-2012 yıllarında üç yıl üst üste Tüketici Kalite Ödülleri’ni almaya hak kazanmış ilk ve tek dil kurslarıdır.

Markalar Birliği’ne bağlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, Avrupa Konseyi tarafından yetişkinler için 2012. RO04 ve çocuklar için 2012.RO07 kodu ile onaylı neredeyse tüm dünya ülkelerinde geçerli Avrupa Dil Portfolyosu vermektedir. Avrupa Dil Portfolyosu’na sahip öğrenciler, dil bilgilerini gösteren belge ile hem yurt dışına çıkışlarda kolaylık hem de serbest mesleki dolaşım belgesi olan Europass ile yurt dışında çalışma imkânını elde etmektedir. Avrupa Birliği ülkeleri, arasındaki mesleki dolaşımı kolaylaştırmak ve  bir standart sağlayabilmek için “Europass” adındaki ortak belgeyi kullanıma sunmuştur. Europass dosyası 3 belgeden oluşmaktadır. Öğrencinin diploması, Avrupa Birliği standartlarında hazırlanmış CV’si ve Avrupa Birliği’nde tanınan Avrupa Birliği onaylı Avrupa Dil Portfolyosu’dur.

Türkiye’de sadece Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Avrupa Dil Pasaportu eğitimi vermeye yetkilidir. Ülkemizde birçok yabancı dil kursu Milli Eğitim Bakanlığı’na verdiği programdan farklı ve onaysız program uygulamaktadır. 25.01.2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’ndan aldığımız onay numarası 61993’dür.

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, ülkemizin de içinde bulunduğu “Europass” istihdam sisteminde yer alan, öğrencilerine yurt dışında da iş imkânı sunabilen tek yabancı dil kursu zinciridir. Kurslarımızda İngilizce dil eğitimi alan kişiler, Avrupa Dil Portfolyosu’na uygun eğitim aldığını kanıtlar belgeye sahip olurlar. Kurumlarımızda eğitim alan her öğrenci, üniversiteden mezun olduktan sonra “Europass” e başvuruda bulunup ülkemizi yurt dışında da çalışarak temsil edebilme hakkına sahiptir. Kurumumuz Europass (Avrupa Mesleki Serbest Dolaşım Belgesi) düzenleme konusunda size yardımcı olmaktan mutlu olacaktır. Europass belgesinin en önemli parçası Avrupa Dil Yeterlilik belgesidir. Bu belge sahibi kişiler mezun oldukları okulun belgelerini ve sertifikalarını ekleyerek, mesleklerini Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelere iş başvurusu yapacak halde yetkin bir portfolyo haline getirirler. Sadece kursumuzun verdiği Avrupa Birliği onaylı Dil Yeterlilik Belgesi “Europass” belgesi için de kabul görmektedir.

Ücretsiz kulüplerimizle öğrenme sürecinin hızlandırılması adına keyifli ve verimli paylaşım ortamları yaratıyor, öğrencilerimizin dili kullanarak öğrenmelerini destekliyoruz.

İngilizce yayınların oldukça pahalı olduğu günümüz koşullarında, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları olarak bütün kaynak kitap ve materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.

Ücretsiz Yabancı Dil Seviye Tespit

Sınavına Katılmak İçin Lütfen Formu Eksiksiz Doldurun!