Hazırlık Atlama programı İle

ÜNİVERSİTE HAYATINA HAYAL ETTİĞİNİZ BÖLÜMDEN BAŞLAYIN

Eskişehir Hazırlık Atlama

Üniversitelerin %30 – %100 İngilizce eğitim veren bölümleri kazanıldığında bölümlerin İngilizce eğitimlerde sorun yaşanmaması adına öğrenciler “Hazırlık Sınıfı” adı altında 1 yıl sadece İngilizce eğitimi almaktadır. Birçok bölüm için zorunlu olan bu 1 yıllık eğitim alınmadan, direkt olarak bölümden eğitime başlanabilmesi için öğrencilerin yeterli İngilizce bilgisine sahip olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Üniversiteler öğrencileri hazırlık eğitimlerine başlamadan önce Proficiency adlı bir teste tabi tutmaktadır.

Proficiency sınavı her üniversitenin kendi kriterleri baz alınarak hazırlandığı ve genel olarak intermediate İngilizce bilgisi test edildiği için proficiency (hazırlık atlama) sınav programına başlamak isteyen öğrencilerimize ilk olarak ücretsiz seviye tespit sınavı yapılmaktadır.

Hazırlık atlama eğitimlerimizin amacı öğrencilerimizi Proficiency sınavına hazırlamak ve sınavda İngilizce yeterliliklerini kanıtlayarak üniversite hayatlarına direkt olarak bölüm derslerinden başlamalarını desteklemektir.

HAZIRLIK ATLAMA EĞİTİMİMİZİN KAPSAMI;

Reading

 Okuduğunu anlama ve yorumlama

Listening

Dinlediğini anlama ve yorumlama

Speaking

Konuşma becerisi

Writing

essay yazma becerisi

Use of English and Vocabulary

Dilbilgisi ve kelime bilgisi

Bahsedildiği gibi hazırlık atlama sınavlarının içerikleri üniversiteye göre değişiklik gösterebilmektedir. Proficiency sınavı için en önemli noktalardan bir tanesi okuduğunu anlama ve yorumlama becerisidir. Markalar Birliği Eskişehir Amerikan Kültür Dil Kursları’nda Proficiency sınavına hazırlanan öğrencilerimizle gramer, kelime, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerine odaklanılmakta, alanında uzman öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencimizin ihtiyacına yönelik plan oluşturularak üniversitede bölüm derslerine bir yıl daha erken başlanması sağlanmaktadır.

Ücretsiz Yabancı Dil Seviye Tespit

Sınavına Katılmak İçin Lütfen Formu Eksiksiz Doldurun!