SEVİYENİZİ BELİRLEYİN

YABANCI DİL ÖĞRENMEYE DOĞRU SINIFTAN BAŞLAYIN

Yabancı dili ana diliniz gibi kullanmak istiyorsanız o dili rahatça yazabilmeli, okuyabilmeli, dinlediğinizde anlayabilmeli, karşılıklı ve üretimsel konuşma sürecini yönetebilmelisiniz. Yabancı dil eğitimlerimiz, dil bilginizi ana dil seviyesine taşıyabilmek adına yukarıda bahsettiğimiz beş temel dil yeteneğinizi geliştirmek amacıyla planlanmaktadır.

Bu planlamanın verimli bir şekilde yapılabilmesi adına kursumuzda başlayacağınız her yabancı dil eğitimi (İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Rusça, Japonca, İtalyanca, Felemenkçe) öncesi seviyeniz alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından yazma, okuma, dinleme-anlama, karşılıklı konuşma bağlamında etkileşimli olarak değerlendirilmektedir.

Akademik sınav programlarımızda da YDS/YÖKDİL eğitim programlarına başlamadan önce mevcut seviyeniz belirlenmekte, TOEFL ve IELTS için hedefinize yönelik olarak belirli seviyelerin üzerinde İngilizce yeterliliğine sahip olmanız gerekmektedir. 

BEŞ TEMEL BOYUTTA PROFESYONEL

DEĞERLENDİRME;

Dil kullanarak, çeşitli konularda rahatça yazabilmeli
Çeşitli düzeylerde, farklı konularda okuma yapabilmeli
Dinlenilenleri zorlanmadan anlayabilmeli
Konuşurken, sunum yaparken, bir konuyu aktarırken akıcı konuşabilmeli
Üretimsel konuşma sürecini yönetebilmelisiniz

Eğitiminize doğru seviyeden başlamak için yabancı dil yeterliliğinizin beş temel boyutta profesyonel bir şekilde, detaylı olarak değerlendirilmesi gerektiğini, hızlı soru-cevap testlerinden ulaşacağınız seviye tespit sınavlarına güvenmemeniz gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz! Eğitime doğru seviyeden başlamak size hem zaman kazandıracak hem de tekrar tekrar aynı konularla karşılaşmanızın önüne geçerek motivasyonunuzu destekleyecektir.

ELEMENTARY

Basit işleri sorunsuz bir şekilde halledebilir ve günlük durumlarla başa çıkabilirsiniz. Tarihleri, saatleri, sayıları anlamak, insanlarla tanışmak, yer/yön sormak  gibi konularda yabancı dilinizi kullanabilirsiniz.

PRE-INTERMEDIATE

A2 Başlangıç üzeri, orta seviye yabancı dil bilgisini ifade eder. A2 yabancı dil seviyesinde basit cümleler kurarak temel düzeyde günlük konuşma diyaloglarını rahatlıkla yapabilirsiniz.

INTERMEDIATE

B1 yabancı dil seviyesinde kişisel ve iş ihtiyaçlarınız için gereken çoğu iletişimsel görevi başlatabilir, sürdürebilir ve sonlandırabilirsiniz. Sosyal ve profesyonel durumlarda rahatlıkla yabancı dilde iletişim kurabilirsiniz.

UPPER INTERMEDIATE

B2 yabancı dil seviyesinde zorlu iletişimsel görev ve durumlarda bile etkili ve uygun bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. İş insanlarıyla görüşebilir, açık bir toplantıda rapor verebilir ya da profesyonel bir sunum yapabilirsiniz.

ADVANCED

Aksanları anlayabilir, yabancı dildeki metni okuyup kolaylıkla çeviri yapabilirsiniz. Yabancı dilin sözlü/yazılı olarak akıcı, düzgün biçimde kullanıldığı, genel bilgiden akademik kullanıma geçişin mümkün olduğu düzeydir.

PROFICIENCY

C2 seviyesinde yabancı bilgisine sahipseniz dilin konuşulduğu ülkelerde kolaylıkla yaşayacak, okuyacak, çalışacak kadar yabancı dil biliyorsunuz demektir.

Ücretsiz Yabancı Dil Seviye Tespit

Sınavına Katılmak İçin Lütfen Formu Eksiksiz Doldurun!