BELİRLENEN EN YÜKSEK STANDARTLARDA EĞİTİMLE

ALMANCA YETERLİLİĞİNİZİ KANITLAYIN

Amerikan Kültür Almanca

Almanca Eğitimi için kursumuza başvuran öğrencilerimiz ilk olarak eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmekte öğrenme amaçlarını ileterek amaçlarına en uygun eğitim planı hakkında bilgilendirilmektedir. Eskişehir Amerikan Kültür Dil Kursları’nda Almanca eğitimi, alanında uzman, yetkinliği onaylanmış öğretmenler tarafından verilmektedir. Almanca Eğitim Programı’na başlamadan önce öğrencilerimizin mevcut Almanca seviyeleri tespit edilerek seviyelerine en uygun sınıftan eğitime başlamaları sağlanmaktadır.

TestDaF, Telc ve Goethe sınavları, Almanca yeterliliğinizi sertifikalandıran sınavlardır. Başta Almanya olmak üzere Alman Dili’nin konuşulduğu ülkelerde aile birleşimi vizesi talebi olanlar, vatandaşlık başvurusu yapacaklar, bu ülkelerdeki üniversitelerde lisans, yüksek lisans başvurusu yapacak olanlar, yine bu ülkelerde ihtiyaç duyulan mesleklere yönelik çalışma izni isteyenler TestDaF, Telc veya Goethe Sınavları’na katılabilirler. Alınacak olan sertifika Almanya’da tüm kurum ve kuruluşlar tarafından kabul görmektedir. Eskişehir Amerikan Kültür Dil Kursları’nda TestDaF, Telc ve Goethe Sınavları’na hazırlık eğitimi alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir.

Almanya’da yaşamak isteyenlerin belirli seviyede Almanca konuşabildiğini belgelemesi gerekmektedir. Kursumuzda Almanya’da yaşamak isteyen öğrencilerimiz için Almanca Kursu Aile Birleşim Sınavı’na özel olarak planlanmaktadır. Eskişehir Amerikan Kültür’de öğrenciler uluslararası standartlarda belirlenen en yüksek standartlara uygun olarak sınava hazırlamaktadır.

ALMANCA SEVİYENİZİ

BİLİYOR MUSUNUZ?

ELEMENTARY

Basit işleri sorunsuz bir şekilde halledebilir ve günlük durumlarla başa çıkabilirsiniz. Tarihleri, saatleri, sayıları anlamak, insanlarla tanışmak, yer/yön sormak  gibi konularda yabancı dilinizi kullanabilirsiniz.

PRE-INTERMEDIATE

A2 Başlangıç üzeri, orta seviye yabancı dil bilgisini ifade eder. A2 yabancı dil seviyesinde basit cümleler kurarak temel düzeyde günlük konuşma diyaloglarını rahatlıkla yapabilirsiniz.

INTERMEDIATE

B1 yabancı dil seviyesinde kişisel ve iş ihtiyaçlarınız için gereken çoğu iletişimsel görevi başlatabilir, sürdürebilir ve sonlandırabilirsiniz. Sosyal ve profesyonel durumlarda rahatlıkla yabancı dilde iletişim kurabilirsiniz.

UPPER INTERMEDIATE

B2 yabancı dil seviyesinde zorlu iletişimsel görev ve durumlarda bile etkili ve uygun bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. İş insanlarıyla görüşebilir, açık bir toplantıda rapor verebilir ya da profesyonel bir sunum yapabilirsiniz.

ADVANCED

Aksanları anlayabilir, yabancı dildeki metni okuyup kolaylıkla çeviri yapabilirsiniz. Yabancı dilin sözlü/yazılı olarak akıcı, düzgün biçimde kullanıldığı, genel bilgiden akademik kullanıma geçişin mümkün olduğu düzeydir.

PROFICIENCY

C2 seviyesinde yabancı bilgisine sahipseniz dilin konuşulduğu ülkelerde kolaylıkla yaşayacak, okuyacak, çalışacak kadar yabancı dil biliyorsunuz demektir.

Ücretsiz Yabancı Dil Seviye Tespit

Sınavına Katılmak İçin Lütfen Formu Eksiksiz Doldurun!